Ne
  • Dükkan
  • Kent Simgesi
  • Keyif, Aile & Spor
  • Kültür, Sanat & Etkinlik
  • Yeme & İçme
Nerede

Kağıthane’nin tarihi yapılarından biri olan Sıbyan Mektebi binası, uzun yıllar yaşadığı sahipsizliğin ve gördüğü işgallerin ardından Kağıthane Belediyesi tarafından müze ve kütüphane işlevli olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde restore ettirildi.

Rölöve, restitüsyon ve restorasyon projeleri, Anıtlar Kurulu tarafından onaylandıktan sonra başlatılan fiziki çalışma sonucu bina, çevresiyle birlikte işlevsel ve nezih bir yer haline getirildi.

İçinde İSMEK kurslarını da barındıran binanın Kağıthane Belediyesi Şehir Müzesi ve Bilgi-Belge Merkezi bölümü, Kağıthane tarihi ile yapılan derleme çalışmalarının merkezine dönüştürüldü. Kağıthane Şehir Müzesi’nde, bölgede bulunan tarihi eser örneklerinin yanı sıra tarihi fotoğraf örnekleri, ilçenin tarihi noktaları ile ilgili dökümantasyon da ilgilisinin hizmetine sunuldu.

Giderek tarihi ve kültürel etkinlik sayısını arttıracak olan Kağıthane Şehir Müzesi, kendi alanında şehrin özgün mekanlarından biri olma özelliği de taşıyor. Müze, pazartesi günleri haricinde her gün sabah 09.00 ile 16.00 saatleri arasında gezilebilir.

Puan verin ve Yorum Yapın

Bu mekan için puanınız

angry
crying
sleeping
smily
cool
Dosya

İncelemenizin en az 140 karakter uzunluğunda olması tavsiye edilir

Mesajınız başarıyla gönderildi.

building Sahibi misiniz ya da burada mı çalışıyorsunuz?
Kendin Yönet! Kendin Yönet!

Claim This Listing

Yukarı